WhatsApp
Yükleniyor...

E-Ticaret

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz E-Ticaret
E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret danışmanlığı veya danışmanı, iş birimlerinin yönetilmesinin yanı sıra günümüzde gerçekleşen pek çok girişimin ve mağaza olarak var olan markaların istekleri üzerine satış kanallarının yönetilmesi ile ilgilenmekle yükümlü oluyorlar. Bu kanallar tek başlarına bir oluşum olmakla birlikte kendi içlerinde işlevsel birçok farklı branş da bulunduruyor. Böylece komplike bir çalışma prensibine sahip olunuyor.

Genel olarak değerlendirileceği üzere, e-ticaret danışmanlık hizmeti, firmaların teknolojik yöndeki ihtiyaçları doğrultusunda ürünlerin ve hizmetlerin kaliteli bir şekilde hedef kitlesine ulaşmasını sağlayacak şekilde aktif bir şekilde işliyor.

 

e ticaret danısmanlıgı yaparken bir adam

 

İlgili İçerik: E-Ticaret Sitelerimiz ve Fiyatları Nelerdir?

 

 

E-Ticaret Danışmanlarının Görevleri

 

E-ticaret danışmanlığı yapanların herhangi bir marka veya kuruluş için gerçekleştireceği satış süreci geliştirme ve büyütme çalışmalarından daha fazla görevlendirmeleri bulunuyor. E-ticaret sitesinin temelini, operasyonlarını ve geriye kalan tüm süreçlerini yönetmek en temel görevidir. E-ticaret siteniz için çalışacak olan e-ticaret danışmanı, sizi ileriye taşımak için şu görevleri yerine getiriyor:

 

 • Site optimizasyonunu sağlama
 • UX-UI süreçlerine hâkim olacak şekilde bir tasarım yapma
 • Site alt yapısını sürekli olarak güncel tutma ve destekleme
 • Arama motorlarında iyileştirme yapma
 • Kampanya ve promosyon konusunda çalışmalar yapma
 • Site içerisindeki ürünlerin içerik yönetiminde bulunma
 • Gider ve zarar optimizesini sağlama
 • Siteye ait olan kar, ciro ve marjların takibini sağlama
 • Farklı çek kampanyasıyla birlikte kurguların iletimini gerçekleştirme
 • Sitenin eğitimlerini tamamlama
 • 3 RD sürecini profesyonel bir şekilde işlemedanisman, e-ticaret, e-ticaret danışmanı, danisman


 

E-Ticaret Danışmanlığı Yapan Uzmanların Faaliyetleri

 

 

E-ticaret danışmanlık hizmetleri ile görevli olan danışmanlar, öncelikli olarak markanızın sosyal medya platformlarındaki başarısını tespit ediyorlar. Öte yandan pazarlama stratejilerini belirleyerek iş planını iyileştirmeye yönelik düşük bütçeli tutumlar sergiliyorlar. Tüm bunlara ideal bir şekilde çözüm üreten danışmanlar, ihtiyaçları etkili bir şekilde karşılayabilmek için çevrimiçi müşteri hizmeti açısından gerekli olan hususları bir arada tutuyor. Buna uygun yazılım sistemi tasarlanmasına da yardımcı ve destek oluyorlar.

E-ticaret yazılım danışmanlık hizmeti de bu yönde başarılı bir şekilde veriliyor. Aynı zamanda markanızın satışlarını online yolda takip eden danışmanlar, değişiklik meydana geldiğinde bunları raporlamakla görevli oluyorlar. SEO ve SEM çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Bu çalışmalar markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasına katkı sağlıyor. Bunun düzenlemesini ve kontrolünü sağlayan e-ticaret danışmanları, reklam kampanyası aracılığı ile sonuçların analizini yapıyor.

Rapor tutma, kontrol sağlama, performans ölçümü yapma, müşteri memnuniyetine odaklanma, marka adına iyileştirmeler yapma, içerik üretim çalışmaları planlama ve daha pek çok faaliyet gösteren e-ticaret danışmanlık şirketleri firmanızın büyümesine ve güçlü bir şekilde marka olma yolunda ilerlemesine büyük katkılarda bulunuyorlar.SEO, SEM, uzman faaliyetleri, e-ticaret

 

Markanızın Satışlarını E-Ticaret Danışmanlığı ile Artırın

 

 

E-ticaret danışmanlık ücretleri şirketlere ve sunulan hizmete göre değişiklik gösteriyor. Hedef kitle belirlenmesi, bu kitleye uygun bir pazarlama stratejisi oluşturması, içeriklerde SEO ve SEM çalışması yapması ve satış analizlerini çıkarma gibi hizmetler sunan e-ticaret satış artırma danışmanlık hizmetleri, markanızın mevcut konumundan daha üst seviyeye taşınmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor. Bunun için de hedefinizi tam olarak belirlemeden web sitenizi kullanışı bir dizayna sokmasına kadar pek çok aktif hareketlilik gerçekleştiriyorlar.

Müşteri iletişimini her zaman güçlü tutan ve sosyal medya platformlarının yönetiminde de etkin iş planı oluşturuyorlar. Tüm bu açıklamalar dâhilinde de e-ticaret danışmanlığı nedir sorusuna ek olarak e-ticaret danışmanlığı yapan kişilerin görevleri de detaylıca açıklanmış oluyor. Sizler de Ticimax ailesine katılarak ürün ve site yönetimine dair pek çok hizmetimizden faydalanabilirsiniz.satış arttırma, e-ticaret, danışmanlık